Üretim Yapılan Tesislerimiz

Osmangazi Fabrika

Osmangazi Fabrika

Alpin Kimya yaklaşık 30 yıldır Bursa Osmangazi Fabrikasında hizmet vermektedir. Bu tesisimizde El yatırma - LRTM ve Vakum İnfüzyon meteodları ile üretim yapmaktayız. Osmangazi Lokasyonumuzda Otomotiv - Raylı Sistemler - Savunma Sanayi - Şartlandırma Sistemleri, Tarım ve İş Makineleri gibi sektörler için üretim yapılmaktadır. Tesis 7500 m² alan üzerinde 6500 m² kapalı 1000 m² açık alan üzerine kurulmuştur. Bu lokasyonumuzda Otomotiv ve Raylı Sistemler için ayrı ayrı olmak üzere 2 adet yapıştırma alanı bulunmaktadır.

Bu tesisimizde kullandığımız makine ve kabinlerden bazılarını görmek için tıklayın.
Ovaakça Kalıphane

Ovaakça Kalıphane

Kendi model ve kalıplarımızı Ovaakça lokasyonumuzdaki 2.000 m² alan üzerine kurulu tesisimizde yapmaktayız. Kurulduğumuz günden bu yana kendi model ve kalıplarımızı üretmekteyiz. Üretim aparat ve fikstürleri, yapıştırma kalıpları ve fikstürleri, fırınlama aparatlarınıda firma içinde üretebilmekteyiz. Anlık olarak üretimde olmayan kalıplarımızıda güvenli bir şekilde bu tesisimizde saklamaktayız.

Geçit Pultruzyon Tesisi

Geçit Pultruzyon Tesisi

Pultrüzyon metodu ile üretilen parçalarımızı Geçit Tesisimizde üretmekteyiz. 1.000 m² alan üzerine kurulu bu tesisimizde Otomotiv, Savunma Sanayi ve İnşaat gibi sektörlere çözümler sunmaktayız.

Teknosab Fabrika

Teknosab Fabrika

Mevcut ve potansiyel müşterilerimizin artan talepleri üzerine Bursa’nın, hatta Türkiye’nin en önemli Endüstri 4.0 uygulama merkezi olarak planlanan Teknosab’ ta yer aldık. Bünyesinde yüksek teknoloji üniversitesi, akıllı binalar, organize ticaret merkezi bulunduracak olan Teknosab’ ta 20.000 m2 alan üzerinde 24.000 m2 yerimiz olacak. Bursa’ ya 25 dakika mesafede olan Teknosab’ ta birkaç ay içinde mevcut fabrikamızın haricinde modern bir tesise daha kavuşacağız. Bu tesisimizde mevcut üretim metodlarımıza ilave olarak RIM/DCPD ve SMC gibi birçok yeni prosesin kısa zamanda devreye alınması yatırım planlarımız içinde yer alıyor. Teknosab ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki videolardan ulaşabilirsiniz.